اندازه مناسب انواع پاشنه کفش زنانه چقدر است؟

اندازه انواع پاشنه کفش زنانه

اندازه پاشنه کفش چه تاثیری در استایل افراد دارد؟ کفش‌های پاشنه بلند یکی از رایج‌ترین انواع کفش‌های مورد استفاده توسط خانم‌ها و دختران هستند که ظاهری شیک به استایل آن‌ها می‌دهند. از کفش‌های پاشنه بلند اغلب در مجالس، میهمانی‌ها و ایونت‌های خاص استفاده می‌شود. برخلاف کفش‌های پاشنه بلند، از کفش‌های با پاشنه کوتاه در محل کار، بیرون رفتن‌های روزانه و … استفاده می‌شود. در واقع می‌توان گفت اندازه پاشنه کفش نقش مهمی در تعیین استایل افراد دارد.

پاشنه کفش زنانه مناسب چقدر است؟ به طور معمول کفش‌های زنانه در انواع پاشنه‌ها با اندازه‌های متفاوت طراحی و تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند. هر کفش با توجه به اندازه و نوع پاشنه‌ای که دارد، برای مراسم‌ها و‌مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.  طول پاشنه کفش زنانه از یک سانتی یا تخت تا ۱۵ سانت متغیر است، که بسته به نوع کاربرد از آن‌ها استفاده می‌شود. معمولاً کفش‌های پاشنه کوتاه و تخت و همچنین کفش‌های لژدار و انواع صندل‌ها مانند صندل زنانه برشکا، برای استایل‌های روزانه، خرید و کار مناسب هستند. در مقابل کفش‌های پاشنه بلند با پاشنه‌های ۷ سانتی و بیشتر، به دلیل ظاهر شیکی که دارند اغلب برای میهمانی‌ها و مجالس خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند. کفش‌های پاشنه دار در دو نوع جلو باز یا جلو بسته و با اندازه پاشنه‌های مختلف طراحی و تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند.
پایپا مد یک فروشگاه آنلاین در زمینه مد و لباس است که انواع کیف، کفش و لباس دخترانه، زنانه و مردانه، انواع شومیز، لباس مجلسی، لگ و شلوار لی زنانه و … در برندهای مختلف را به مشتریان خود عرضه می‌کند. این فروشگاه محصولات اصل و باکیفیتی دارد که قیمت آن‌ها نیز نسبت به سایر آنلاین شاپ‌ها و فروشگاه‌های آنلاین بسیار مناسب است. شما برای خرید و یا اطلاع از قیمت لگ زنانه و سایر محصولاتی مانند قیمت کیف زنانه دستی و … در برندهای مختلف، می‌توانید به وب سایت این فروشگاه مراجعه نمایید.

____________________________________________________________________________

حتما بخوانید:انتخاب کیف زنانه

____________________________________________________________________________

انواع پاشنه کفش زنانه

کفش‌های پاشنه بلند در انواع مختلف و اندازه پاشنه متفاوت طراحی و تولید می‌شوند و برای محافل و مجالس مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که دائما کفش‌های پاشنه دار می‌پوشید، کفش‌های مربعی با اندازه‌های ۴ تا ۶ سانتی متری گزینه خوبی برای استایل‌های روزانه شما است. اما اگر کفش اسپورت را ترجیح می‌دهید، استفاده از کفش استاندارد پیاده روی برای استایل‌های روزانه شما و محل کار مناسب خواهد بود. در ادامه به معرفی رایج‌ترین انواع  پاشنه کفش زنانه می‌پردازیم.

پاشنه های بلاک

کفش پاشنه بلاک، کفش‌هایی با پاشنه بزرگ و پهن هستند که نسبت به پاشنه‌های بلند و میخی، وزن بدن و فشار وارده به پا را بهتر توزیع می‌کنند. این نوع پاشنه‌ها فشار کمتری به بدن وارد می‌کنند بنابراین پوشیدن آن‌ها بسیار راحت است. این نوع از پاشنه‌ها جزء کاربردی‌ترین نوع پاشنه‌های کفش هستند و بسته به نوع مربعی یا استوانه‌ای بودن پاشنه برای مجالس، محیط کار و بیرون رفتن مناسب می‌باشند.

پاشنه های مخروطی

پاشنه‌های مخروطی، دارای پایه‌ای ضخیم و محکم هستند که از قسمت بالایی پاشنه به سمت پایین بارکتر می‌شوند. اندازه پاشنه کفش مخروطی متفاوت است و در ارتفاع‌های مختلف تولید می‌شود و بسته به تفاوت در ارتفاع‌ه، در مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پاشنه های دکوراتیو

این نوع از پاشنه‌ها شکل تزیینی دارند و در طرح‌های خلاقانه و‌ خاصی تولید می‌شوند. از کفش‌های با پاشنه‌های دکوراتیو برای مهمانی‌ها و‌ مجالس خاص استفاده می‌شود.

پاشنه‌ های فلر

پاشنه فلر یک پاشنه کفش مناسب برای خانم‌ها است. این‌ نوع از پاشنه‌های کفش دارای پایه باریکی هستند که به تدریج به سمت پایین پاشنه پهن‌تر می‌شوند. پاشنه‌های فلر نیز بسیار راحت هستند و وزن بدن را به طور متعادل‌تری روی پاها توزیع می‌کنند که منجر به فشار کمتر بدن به پاها می‌شود.

پاشنه های میخی

پاشنه‌های میخی، پاشنه‌های باریکی هستند که ظاهر بسیار شیکی دارند و اغلب برای مهمانی‌ها و‌ مجالس مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پاشنه‌ های مربعی

پاشنه‌های مربعی، ضخیم و مستطیلی شکل هستند که در انواع کفش‌های پاشنه بلند جلو باز، جلو بسته و بوت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. پاشنه‌های مربعی نیز بسیار راحت هستند و برای استفاده روزمره گزینه مناسبی می‌باشند.

اندازه مناسب پاشنه کفش زنانه

پاشنه‌های تخت

صندل‌ها و کفش‌های زنانه با پاشنه‌‌های تخت، جزو رایج‌ترین انواع کفش‌های مورد استفاده در تابستان و فصل گرما است که استایل شما را تکمیل می‌کنند، که در عین راحتی، ظاهری بسیار شیک دارند. صندل زنانه برند نایک جزو محبوب‌ترین انواع صندل‌ها است که برای استریت استایل‌ و استایل‌های کژوال در فصل گرما و تابستان بسیار مناسب است. برای خرید آنلاین صندل زنانه می‌توانید به وب سایت‌های فروشگاه کفش و لباس آنلاین مراجعه کرده و محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.

پاشنه‌های لژدار

پاشنه‌های لژدار نوع دیگری از پاشنه‌های کفش هستند که ظاهر بسیار شیکی دارند و برای استفاده در مکان‌های مختلف بسیار مناسب هستند. کفش‌های با پاشنه لژدار جزو محبوب‌ترین نوع کفش‌ها برای بلند قد دیده شدن هستند که در عین راحتی، ظاهر بسیار زیبایی دارند.  پاشنه‌های لژدار ساختار سرتاسری دارند و فشار کمی را به پا وارد کرده و منجر به تعادل بهتر به هنگام راه رفتن می‌شود.

پاشنه های 2.5 الی 4 سانتی متر

پاشنه‌های ۲.۵ تا ۴ سانتی‌متری یکی از مناسب‌ترین انواع سایز پاشنه کفش زنانه برای استفاده روزانه می‌باشد. این اندازه از پاشنه‌های کفش برای خرید، محل کار و … مناسب ترین گزینه هستند و در انواع کفش‌های جلوباز، جلو بسته و بوت‌ها استفاده می‌شوند.

پاشنه‌های 4 الی 6.5 سانتی متر

کفش‌ها با پاشنه‌های ۴ تا ۶.۵ سانتی‌متری در کفش‌های پاشنه مربعی و مخروطی و لژدار بیشتر استفاده می‌شوند. این اندازه از پاشنه‌های کفش برای محل کار و استایل‌های رسمی مناسب هستند.

پاشنه های 6.6 الی 9 سانتی متر

کفش‌ها با پاشنه‌های ۶.۶ تا ۹ سانتی‌متر برای مهمانی‌ها، دورهمی‌های دوستانه و‌ مجالس گزینه مناسبی هستند. این اندازه از پاشنه‌ها، جزء استانداردترین اندازه برای کفش‌های پاشنه بلند هستند و اغلب پاشنه‌های مربعی، میخی، فلر و مخروطی در این اندازه ساخته می‌شوند.

پاشنه های 9 الی 11 سانتی متر

کفش‌ها با پاشنه‌های ۹ الی ۱۱ سانتی‌متری جزو کفش‌های مجلسی محسوب می‌شوند و اغلب پاشنه‌های میخی و پلتفرم در این اندازه ساخته می‌شوند. به هنگام خرید کفش پاشنه بلند در این اندازه، باید به مدل پا و زاویه آن دقت کنید تا بتوانید به هنگام استفاده از این پاشنه‌ها تعادل بهتری داشته باشید. همچنین کفش‌هایی که دارای بند مچی هستند، به حفظ تعادل بهتر شما کمک می‌کنند.

پاشنه های 11 سانتی متر به بالا

کفش‌های پاشنه‌های ۱۱ سانتی‌متر به بالا در مجالس خاص استفاده می‌شوند. پاشنه‌های میخی، لژدار و پلتفرم اغلب در این اندازه‌ها ساخته می‌شوند. حفظ تعادل در این اندازه از پاشنه‌ها کمی سخت است و استفاده طولانی مدت از کفش‌های با پاشنه بیش از ۱۱ سانتی‌متر فشار بیشتری به پاها وارد می‌کند و ممکن است آسیب جدی به شما وارد کند.

اهمیت تعیین اندازه کفش زنانه

از آنجایی که کفش‌های پاشنه بلند جزء جدا نشدنی در استایل‌های زنانه هستند و در مکان‌ها و موقعیت‌های بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرند، تعیین اندازه آن‌ها بسیار اهمیت دارد. کفش‌ها با پاشنه‌های بسیار بلند و غیراستاندارد می‌تواند آسیب جدی به پاها وارد کند و در موارد نادر می‌تواند موجب از دست دادن تعادل و پیچ خوردگی پا شود. از همین جهت باید پاشنه‌های کفش‌ها متناسب با نوع پاشنه کفش، استخوان بندی پا و اندازه مناسب  طراحی و تولید شوند تا علاوه بر ایجاد ظاهری شیک و زیبا، به حفظ تعادل و سلامت پا کمک کنند.

webramz
ارسال دیدگاه